Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

INCI - Międzynarodowe nazewnictwo składników kosmetyków

KOSME.PL to sklep kosmetyczny podający pełne składy sprzedawanych kosmetyków. Przed zakupem kosmetyku możesz sprawdzić jego pełny skład.

INCI - angielskie i łacińskie nazwy.

W nomenklaturze INCI w przypadku związków chemicznych stosuje się angielskie nazwy, a w przypadku roślin stosuje się łacińskie nazwy. Nie bez znaczenia jest również kolejność poszczególnych składników kosmetyku - nazwy składników umieszcza się w kolejności od tych które w danym kosmetyku zostały użyte w największej ilości do tych w najmniejszej. Substancje, które stanowią mniej niż 1% pojemności produktu, mogą zostać wypisane na końcu listy nieuporządkowane.

INCI - dla konsumenta i dla profesjonalisty.

Nomenklatura INCI jest stosowana w celu ujednolicenia nazw składników kosmetyków. Ma to istotne znaczenie zarówno dla konsumentów jak i dla profesjonalistów. Z jednej strony konsument znając skład kosmetyku może podjąć świadomą decyzję przy jego zakupie, a z drugiej kosmetyczka lub kosmetolog, może dobrać odpowiedni preparat kosmetyczny do typu skóry (problemu skórnego) konkretnego klienta.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1258 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-29
Super kontakt ze sprzedającym. Praktycznie przy każdym zamówieniu otrzymuje sporo gratisów. Jeden z najlepszych sklepów internetowych z kosmetykami. 10/10
2024-01-25
Błyskawiczna realizacja zamówienia. Produkt doskonale zabezpieczony przed uszkodzeniem.
pixelpixelpixelpixel