Zaskórniki i wągry
( ilość produktów: 112 )Kiedy wybieramy się na ważne spotkanie, na przykład z przyjaciółmi, chcemy prezentować się jak najlepiej. Pragnęlibyśmy, aby nasza cera lśniła i wyglądała zdrowo. Jak na złość – akurat wtedy na twarzy pojawiają nam się wągry.
Inaczej zwiemy je zaskórnikami, i mogą być otwarte lub zamknięte. Atakują przeważnie osoby z cerą tłustą. Z czego to wynika? Otóż charakteryzuje ją nadmierna produkcja sebum. Konkretnie – wydzielają je gruczoły łojowe, dlatego też nazywane jest łojem skórnym. Chroni on skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Jednak w nadmiernej ilości blokuje ujścia porów skóry. I pojawiają się na niej zmiany chorobowe – często pod postacią wągrów. Warto zatem zatroszczyć się o problematyczną cerę i zastosować odpowiednie kosmetyki na zaskórniki. W walce z nimi pomocne okazują się przede wszystkim kremy, ale także maski, toniki czy choćby żele.
Skuteczne kosmetyki na zaskórniki
Przy tym problemie skórnym zwykle najlepiej sprawdzają się produkty przeznaczone do pielęgnacji cery tłustej. Ich zadaniem z jednej strony będzie regulacja produkcji sebum, a z drugiej ukojenie skóry objętej zmianami trądzikowymi. Dodatkowo ją oczyścisz, dzięki czemu łatwiej Ci będzie nałożyć makijaż, gdyż w przypadku przetłuszczonej skóry jest to znacznie utrudnione.
Kosmetyki na wągry na nosie
W przypadku cery tłustej szczególnie problematyczna jest tzw. strefa T. Rozciąga się ona od czoła przez nos, a kończy na brodzie. To właśnie te okolice twarzy są najbardziej narażone na ataki wągrów. Oferujemy tu oczyszczający żel, tonik lub któryś z kremów przeciwtrądzikowych.
Krem na zaskórniki
W różny sposób stawiamy czoła zaskórnikom. Niektórzy zakładają kaptur i wychodzą na zewnątrz jedynie pod osłoną nocy. Na dłuższą metę nie zdaje to egzaminu. Zresztą zdecydowanie lepiej niwelować przyczyny, a nie objawy. Dlatego polecamy m.in. szeroki wybór kremów na wągry. Na wysokości zadania stanie choćby krem normalizujący. On nie tylko zwęzi ujście porów skóry, zmniejszając produkcję sebum, ale także ma działanie matujące. Dzięki temu Twoja skóra się już tak nie błyszczy, a promienieje naturalnym urokiem.

Apis Detoksykująca maska algowa z węglem z bambusa i jonizowanym srebrem 200 g

Apis Detoksykujące serum do twarzy z węglem z bambusa i jonizowanym srebrem 100 ml

Biomimetyczny krem nawilżająco-matujący - Skinarte Resurfacing - Biomimetic Moisturizing & Mattifying Cream - 50 ml

Essente Acne Control Cream Krem normalizujący 50 ml

Farmona DERMAACNE+ Matujący krem nawilżający z kwasami AHA 150ml

Hydrożelowy krem niwelujący niedoskonałości - Apis My Pure Skin - 50 ml

Hydrożelowy peeling z kwasem szikimowym - Apis My Pure Skin - 100 ml

Komórkowy koncentrat przeciwko niedoskonałościom skóry - Skinarte Resurfacing - Cellular Imperfections Correcting Concentrate - 30 ml

Krem matujący Apis Ultra Matt Acne-Stop 100 ml

Krem na rozszerzone pory - Peel Mission Architect Peel Cream - 50 ml

Krem normalizujący - Yvette Alpaflor Matt Cream - 50 ml

Krem punktowy przeciw niedoskonałościom - Apis My Pure Skin - 15 ml

Krem z kwasem azelainowym na trądzik - Peel Mission - AZA Cream - 50 ml

Krem ze śluzem ślimaka do skóry tłustej i mieszanej - Nature Biostimulates - Healthy Skin Cream - OILY SKIN - 50 g

Krem ze śluzem ślimaka do skóry tłustej i mieszanej - Nature Cosmetics - Nature Skin Cream - OILY SKIN - 60 g

Kwas azelainowy 30% Apis Azelaic Terapis 30 ml

Kwas glikolowy 50% Apis Glyco Terapis 30 ml

Kwas migdałowy 40% Apis Mandelic Terapis 30 ml

Kwas salicylowy 10% - Apis Salicylic Terapis - 30 ml

Kwas salicylowy 15% - Apis Salicylic Terapis - 30 ml

Kwas salicylowy 5% - Apis Salicylic Terapis - 30 ml

Lekki krem normalizujący, antytrądzikowy z zieloną herbatą Apis Home Terapis 50 ml

Maska algowa dla cery trądzikowej z bambusem, zieloną herbatą, czarnym błotem z Morza Martwego Apis Acne-Stop 200 g

Maska pozabiegowa - Solverx Clean Skin Post Treatment Mask - 250 ml

Mix kwasów do eksfoliacji Fitowy + Pirogronowy + Mlekowy + Ferulowy 40% Apis 50 ml

Nawilżający krem do ciała Beta-Skin Natural Active Cream NAC 500 ml

Normalizujący tonik do twarzy - Apis My Pure Skin - 150 ml

Normalizujący żel do mycia twarzy - Apis My Pure Skin - 300 ml

Oczyszczające mleczko antybakteryjne z zieloną herbatą - Apis Acne-Stop - 500 ml

Oczyszczające mleczko antybakteryjne z zieloną herbatą Apis Acne-Stop Home Terapis 300 ml

Oczyszczający tonik antybakteryjny z zieloną herbatą - Apis Acne-Stop - 500 ml

Peptydowy tonik kwasowy - eeny meeny - 100 ml

Płyn do mycia twarzy - Make Me Bio - Face Beauty - 200 ml

Punktowy roller na niedoskonałości - Make Me Bio - Face Beauty - 10 ml

Purles 131 Anti-Acne Elixir Eliksir Przeciwtrądzikowy 30 ml

Tonik z kwasem azelainowym - Peel Mission - AZA Tonic - 200 ml

Tonik z kwasem azelainowym - Peel Mission - New AZA Tonic - 200 ml

Tonik z kwasem pirogronowym na zaskórniki - Peel Mission - Pyruvic Tonic - 200 ml

Tonik z kwasem szikimowym do skóry odwodnionej i wrażliwej - Peel Mission - Shiki Tonic - 200 ml
