
Z naszego bloga

Krem do cery trądzikowej, mieszanej i tłustej Beta-Skin Acne Care Cream, poj. 75 ml, na trądzik, zaczerwienienia i podrażnienia skóry twarzy, na łojotokowe zapalenie skóry. Beta-Skin Classic.
Beta-Skin Acne Care Cream to krem z linii CLASSIC, stworzony dla cery mieszanej, tłustej i trądzikowej.
Formuła kremu Beta-Skin Acne Care Cream została oparta o srebro koloidalne, cynk, krzem, kwas hialurynowy oraz oczar wirginijski. Unikalne połączenie srebra koloidalnego, cynku i krzemu skutecznie hamuje wzmożony łojotok, równoważy mikroflorę naskórka, zapobiega pojawianiu się zmian trądzikowych i chroni przed łojotokowym zapaleniem skóry. Kwas hialuronowy zapewnia skórze optymalne nawilżenie, tym samym opóźnia proces starzenia. Oczar wirginijski wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienia skóry. W efekcie krem Beta-Skin Acne Care Cream pozostawia cerę pięknie wygładzoną, matową i świeżą.
Beta-Skin Acne Care Cream to idealny krem zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. To skuteczny krem na trądzik i łojotok.
Krem nie zawiera silikonów i parabenów.
Kosmetyk profesjonalny do cery tłustej, przetłuszczającej się, z nadmiernym wydzielaniem sebum
Kosmetyk profesjonalny do cery mieszanej (np. tłustej w pasie T, czyli czoło-nos-broda, a suchej na policzkach)
Kosmetyk profesjonalny do cery trądzikowej, z niedoskonałościami, z zaskórnikami otwartymi (wągrami) i zamkniętymi, krostami
Beta-Skin Classic to linia kosmetyków, dermokosmetyków do pielęgnacji skóry problematycznej. W jej skład wchodzą kosmetyki dedykowane do stóp, do rąk, do twarzy i ust oraz do całego ciała.
Główne składniki aktywne preparatu kosmetycznego odpowiedzialne za właściwości, czyli działanie konkretnego kosmetyku. Składniki aktywne podajemy nie w kolejności stężenia ich występowania w składzie produktu (patrz skład INCI), a w zależności jaką odgrywają w danych kosmetyku rolę w pielęgnacji skóry i włosów, a tym samym przesądzają o cechach i właściwościach danego preparatu.
Stężenie poszczególnych składników aktywnych może się różnić w zależności od przeznaczenia preparatu - do pielęgnacji domowej lub gabinetowej. Pamiętaj, że kosmetyki profesjonalne posiadają większe stężenie składników aktywnych niż kosmetyki detaliczne, dlatego przed ich ewentualnym użyciem w domu należy poradzić się kosmetyczki lub kosmetologa.
Nie zawsze składnik, który znajduje się w składzie produktu (patrz skład INCI), występuje w danym produkcie jako składnik aktywny. Ten sam składnik może w jednym preparacie być wymieniony jako składnik aktywny, a w innym nie, ponieważ jego właściwości pielęgnacyjne zależą od odpowiedniego stężenia i współistnienia z innymi substancjami, a także od technologii produkcji preparatu. Dlatego mimo, iż czasami dany składnik występuje w pełnym składzie preparatu może nie być wymieniony na liście składników aktywnych, a producent użył go w innym celu niż pielęgnacyjny np. w celu poprawy właściwości aplikacyjnych lub jako konserwant w produkcie.
Tlenek cynku to naturalny minerał, stosowany w kosmetyce jako pigment oraz naturalny filtr UV (chroni skórę przed skutkami promieniowania słonecznego), przyspiesza gojenie się ran, owrzodzeń i podrażnień, działa antybakteryjnie, ściągająco, wspomaga leczenie trądziku oraz zmniejsza stany zapalne.
Kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid, czasami w składzie kosmetyku jest Sodium Hyaluronate - jest to sól sodowa kwasu hialuronowego) to mukopolisacharyd łączący z sobą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej. Posiada wyjątkową zdolność wiązania wody w naskórku (może związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa). Kwas hialuronowy zapewnia skórze właściwy poziom nawilżenia, wnika w załamania naskórka i silnie pęczniejąc mechanicznie wypycha zmarszczki, napina i wygładza skórę, zabezpiecza ją przed utratą elastyczności, pełni funkcję naturalnego filtra osłaniającego warstwę rogową naskórka. Z uwagi na posiadane właściwości jest niezwykle popularny w kosmetykach, w tym również w kosmetykach profesjonalnych.
Ekstrakt z oczaru - Ma działanie kojące, ściągające oraz stymuluje mikrokrążenie.
INCI to skrót od International Nomenclature of Cosmetic Ingredients, co w tłumaczeniu na język polski oznacza Międzynarodowe nazewnictwo składników kosmetyków.
Podane składy mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie. Pełny skład INCI podany jest zawsze na opakowaniu produktu.
Woda (Aqua, Water) - w kosmetykach nawilża, rozpuszcza inne składniki, w tym substancje aktywne, chroni skórę przed wysuszeniem.
Masło Shea - olej z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka. Jako naturalny składnik kosmetyków ma szerokie zastosowanie: regeneruje i odżywia skórę, przyspiesza gojenie drobnych ranek, bogaty w witaminy A i E, które odmładzają i chronią skórę przed wolnymi rodnikami, chroni skórę przed zimnem, wiatrem i mrozem, jest hypoalergiczny, dodatkowo łagodzi zmiany alergiczne (wysypki, świąd, pieczenie). Jego zastosowanie to głównie kosmetyki o zastosowaniu regeneracyjnym, przeciwstarzeniowym, nawilżającym.
Mieszanina alkoholu cetylowego i stearylowego - emolient tzw. tłusty, stosowany w kosmetykach tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną (film), zapobiegającą nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni, ponadto wpływa na lepkość preparatu kosmetycznego.
Sól sodowa kwasu hialuronowego (Hialuronian sodu) - posiada właściwości hydrofilowe przez co tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę, ograniczając transepidermalną utratę wody, w efekcie czego zapewnia optymalne nawilżenie.
Kwas oleanolowy, kwas oleanowy - reguluje wydzielanie sebum, redukuje łojotok, stosowany w kosmetykach do skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej.
Substancja konserwująca uniemożliwiająca rozwój i przetrwanie mikroorganizmów (bakterii, wirusów, grzybów i pleśni) w czasie przechowywania lub użytkowania kosmetyku.
Substancja zapachowa w kosmetyku.
Rozpuszczalna w tłuszczach forma witaminy C.
Kosmetyk nie zawierający silikonów.
Kosmetyk nie zawierający parabenów. Konserwanty w kosmetykach. Parabeny to ogólne określenie na grupę związków obejmującą pochodne (estry) kwasu p-hydroksybenzoesowego. Są to substancje konserwujące w kosmetykach, wbrew krążącym mitom o szkodliwości parabenów są one bezpieczne (w ilościach stosowanych w kosmetykach), co więcej niektóre z nich występują w żywych roślinach - takim parabenem jest metyloparaben, który występuje w borówce amerykańskiej.
Ogólne wskazówki dotyczące stosowania kosmetyku. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji nt. stosowania konkretnego kosmetyku skontaktuj się z obsługą sklepu kosme.pl. Przed użyciem kosmetyku zapoznaj się z informacjami producenta podanymi na opakowaniu.