Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak pozbyć się cellulitu? Skąd się bierze i jak z nim walczyć?

2021-10-19
Jak pozbyć się cellulitu? Skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Cellulit to nieregularne zgrubienia, które wyglądem przypominają skórkę pomarańczową, stąd też potoczne określenie cellulitu - “pomarańczowa skórka”. Najczęściej pojawia się tam, gdzie w większej ilości występuje tkanka tłuszczowa, czyli w okolicy pośladków, brzucha, ud oraz bioder. Dla niektórych z nas stanowi problem nie tylko natury estetycznej, lecz także istotny problem psychiczny. Co więcej, dużo osób myśli, że defekt dotyka tylko osoby otyłe. Nic bardziej mylnego, cellulit może występować również u osób, które nie mają problemów z nadwagą, a także u osób bardzo szczupłych. Bezsporny jest jednak fakt, że z problemem cellulitu borykają się głównie kobiety, co wynika z odmiennej budowy ciała kobiet i mężczyzn, ale nie oznacza to, że panów ten problem w ogóle nie dotyczy. Warto wiedzieć, że cellulit to na szczęście nie walka z wiatrakami. Dzięki nowoczesnym zabiegom w profesjonalnym gabinecie i odpowiedniej pielęgnacji domowej, możemy z nim wygrać.

Co to jest cellulit i jak powstaje?

Cellulit - pomarańczowa skórka. Co to jest i jak powstaje? Blog kosmetyczny kosme.pl

Cellulit, czyli w języku medycznym lipodystrofia, polega na zmianach obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowych tkanki podskórnej. Przyczyną tych zaburzeń jest nieprawidłowy rozrost komórek tłuszczowych (adipocytów). Ich nadmierny podział, skutkuje zwiększeniem objętości oraz upośledzeniem rozwoju tkanki łącznej. W efekcie dochodzi do ucisku naczyń krwionośnych i naczyń chłonnych, które zaburzają ukrwienie i przebieg procesów metabolicznych zachodzących w skórze, co w konsekwencji prowadzi do jej uszkodzenia. Powierzchnia skóry traci swoją elastyczność, staje się wiotka, nierówna i chropowata. Widoczne są na niej wgłębienia i wypukłości.

Rodzaje cellulitu

W literaturze wyróżnia się cztery podstawowe typy cellulitu:

  • Twardy - charakteryzuje się jędrną tkanką podskórną. Nie jest widoczny wraz ze zmianą pozycji ciala, a dopiero przy ujeciu fałdu skórnego. Pojawia się przeważnie u młodych, aktywnych fizycznie kobiet.
  • Miękki - jest widoczny przy zmianie pozycji ciała i charakterystyczny dla kobiet ze słabym napięciem i wiotkością mięśni, mało aktywnych fizycznie. Może też pojawiać się po zbyt szybkiej utracie masy ciała.
  • Obrzękowy - jest to najczęstsza postać cellulitu i problem cywilizacyjny, związany m. in. z siedzącym trybem życia, obcisłym ubiorem. Przyczyna to zaburzenia krążenia tkanek kończyn dolnych, czy to o podłożu genetycznym, zdrowotnym czy właśnie wynikającym ze stylu życia. Tkanka jest blada i cienka, charakterystyczne jest uczucie ciężkich nóg.
  • Mieszany - różne typy cellulitu występujące łącznie.

Cellulit wodny a cellulit tłuszczowy

Wyróżnia się również podział na cellulit tłuszczowy i cellulit wodny. Cellulit tłuszczowy (lipidowy) jest wynikiem nadmiernego gromadzenia się komórek tłuszczowych. Natomiast cellulit wodny (obrzękowy) to wynik nadmiernego odkładania się wody w organizmie na skutek nieefektywnego przepływ krwi i limfy. Także przy tym podziale wyróżnia się cellulit mieszany, który łączy powyższe cechy.

Skąd się bierze cellulit, czyli ...
PRZYCZYNY POWSTAWANIA CELLULITU

Istnieje kilka przyczyn powodujących, że borykamy się z cellulitem na naszej skórze. Główną rolę odgrywają czynniki genetyczne predysponujące do lipodystrofii, ale zazwyczaj samodzielnie nie prowadzą do pojawienia się objawów. Cellulit może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, problemów zdrowotnych (niewydolność krążeniowa, zaburzenia pracy tarczycy) ale może być też konsekwencją prowadzenia niezdrowego stylu życia - mało ruchu i dodatkowo siedzący tryb życia (ucisk na nogi), przewlekły stres, nadmiar soli w pożywieniu, antykoncepcja hormonalna są czynnikami nie mniej istotnymi. Predyspozycje genetyczne prowadzą nie tyle do powstawania cellulitu, co powodują, że jesteśmy bardziej narażeni na jego pojawienie się. Na przykład osoby, których struktura tkanek jest wiotka albo posiadają wrodzoną skłonność do obrzęków limfatycznych, są w grupie ryzyka, ale nie oznacza to, że cellulit na pewno się u nich pojawi.

Cellulit jest "domeną" kobiet. Z badań wynika, że ok. 90% kobiet boryka się z problemem cellulitu, a jest to ściśle związane z odmienną u kobiet fizjologią i budową skóry oraz tkanki podskórnej niż u mężczyzn - są to więc uwarunkowania genetyczne. Do tego dochodzą problemy z gospodarką hormonalną na różnych etapach życia oraz siedzący tryb życia wymuszony zmianami cywilizacyjnymi.

Zaburzenia gospodarki hormonalnej, szczególnie w okresie dorastania, ciąży i menopauzy, są bardzo częstą przyczyną występowania cellulitu wodnego - obrzękowego. Jest to zwykle związane z nadmiarem estrogenów, przy jednoczesnym niedoborze progesteronu. Jeżeli dodatkowo posiadamy problemy z krążeniem czy otyłość będące np. wynikiem złego stylu życia lub wrodzoną skłonność do obrzęków, to tym większe będzie ryzyko, że cellulit pojawi się właśnie u nas. Inne hormony, które przyczyniają się do powstawania lipodystrofii to insulina, adrenalina i noradrenalina oraz hormony tarczycy.

Jeśli chodzi o niewłaściwy tryb życia to najczęściej ryzyko pojawienia się cellulitu zwiększa:

  • źle zbilansowana dieta (nadmierne spożywanie tłuszczów i węglowodanów)
  • nieregularne spożywanie pokarmów
  • brak aktywności fizycznej (siedzący tryb życia)
  • noszenie obcisłych ubrań
  • noszenie obuwia na wysokim obcasie
  • długie kąpiele w gorącej wodzie
  • nadmierny stres
  • palenie papierosów

JAK POZBYĆ SIĘ CELLULITU?

Jak pozbyć się cellulitu? Jak z nim walczyć i wygrać? Blog kosmetyczny kosme.pl

Co możemy zatem zrobić, aby pozbyć się cellulitu? Jest to niezwykle trudne zadanie, jeżeli jednak włożymy w to wiele wysiłku, to na pewno uda nam się go zredukować i zmniejszyć jego widoczność, a co ważne nie doprowadzić do jego nasilenia.

Najskuteczniejsza będzie walka na wielu frontach. Nie zmienimy naszych uwarunkowań genetycznych, ale możemy spróbować wyregulować gospodarkę hormonalną, jeżeli jest ona zaburzona. W tym wypadku niezbędna będzie pomoc lekarza, ale nie zawsze uda się rozwiązać ten problem np. gdy przyczyną zaburzeń hormonalnych jest ciąża lub menopauza.

W takim razie jak walczyć z cellulitem? Najwięcej osiągniemy zmieniając nasz styl życia na bardziej prozdrowotny oraz wdrożymy odpowiednią pielęgnację skóry. O kosmetykach i zabiegach polecanych na cellulit przeczytasz w dalszej części artykułu. Teraz omówimy, co można zmienić w życiu, aby wspomóc walkę z pomarańczową skórką. Przede wszystkim ważne będą następujące obszary:

ZDROWA DIETA

Nie mamy tu na myśli “cudownych diet”, krótkotrwałego odchudzania, bo to może prowadzić do jeszcze większych problemów, jak niekontrolowane chudnięcie i następnie szybkie tycie i tym samym zwiększenie ryzyka pojawienia się lub nasilenia cellulitu.
Najważniejsze jest wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych, zbilansowanie diety, nie podjadanie w nocy, odstawienie lub ograniczenie używek jak papierosy czy alkohol, zmniejszenie ilości spożywanej soli, która powoduje zatrzymywanie wody w organizmie i jej nadmierne gromadzenie się wody podskórnej.
Spożywaj więcej płynów, najlepiej czystej wody, zrezygnuj ze słodzonych napojów, dostarczaj wodę do organizmu spożywając płynne posiłki jak bogate w odżywcze substancje zupy czy koktajle.
Wzbogać swoją dietę w warzywa, owoce z niską ilością cukrów prostych, zamień pieczywo pszenne na razowe, biały ryż na wartościową kaszę np. gryczaną lub jaglaną, a biały makaron na pełnoziarnisty. Jeżeli masz problem z otyłością, skonsultuj swoją dietę z dietetykiem.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Każda forma aktywności fizycznej będzie dobra dla poprawy zdrowia, ale nie każda aktywność będzie równie skuteczna w walce z cellulitem. W przypadku pomarańczowej skórki zalecane są krótkie sesje treningu siłowego i kondycyjnego, angażujące do pracy grupy mięśniowe znajdujące się w obszarach ciała, gdzie skóra jest szczególnie narażona na cellulit, czyli najczęściej będą to uda i pośladki. Sama forma sportu nie jest tak istotna, może to być bieganie, jazda na rowerze, siłownia, czy zajęcia fitness. Ważniejsza jest tutaj większa intensywność treningów oraz podział na sesje siłowe i aerobowe.

UBIÓR

Jest to często bagatelizowany element, ale niewłaściwy ubiór ma również wpływ na cellulit. Chodzi o ubrania powodujące problemy z krążeniem żylnym kończyn dolnych jak regularne chodzenie w butach na obcasie czy ciasnych dżinsów. Tak pojmowany zły ubiór oddziałuje negatywnie na krążenie krwi w organizmie, a tym samym pośrednio przyczynia się do powstawania cellulitu.

KĄPIELE I OPALANIE

Unikaj nadmiernego i długotrwałego przegrzewania skóry. Gorące kąpiele prowadzą do zaburzenia mikrokrążenia w komórkach skóry, doprowadzając do tego, że nie jest ona odpowiednio dotleniona, a toksyny nie są w pełni usuwane z komórek. Zrezygnuj z częstych, długich, gorących kąpieli, a jeżeli nie chcesz zupełnie rezygnować z gorących kąpieli lub prysznica, przeplataj je chłodzeniem skóry stosując na przykład naprzemiennie ciepły i zimny prysznic.

Podobnie jak w przypadku gorących kąpieli, ogranicz opalanie. Promieniowanie UV niszczy włókna kolagenowe doprowadzając do pogorszenia jędrności skóry. A to zwiększa podatność skóry na wystąpienie cellulitu.

CO NA CELLULIT?
Polecane zabiegi i kosmetyki

Omówiliśmy już przyczyny cellulitu, skąd się bierze i jak powstaje oraz co możesz zmienić w swoim życiu, aby miał mniejsze szanse pojawić się w twoim przypadku. Przypuszczamy, że czytasz ten wpis, ponieważ posiadasz już pomarańczową skórkę, inaczej nie interesowałby cię ten temat.

Pewnie zadajesz sobie również pytania czy zmiana diety, uprawianie sportu ochronią mnie przed cellulitem lub pomogą mi się go pozbyć?

Odpowiemy krótko. Nie, nie pozbędziesz się w ten sposób cellulitu, ani nie uzyskasz gwarancji, że w przyszłości się nie pojawi. Ale poprzez zdrową dietę, aktywność fizyczną zmniejszysz ryzyko pojawienia się cellulitu, a gdy już się pojawił, zmniejszysz ryzyko jego nasilenia. A to już dużo.

W takim razie, jak zwalczyć cellulit?

Jeżeli twoja dieta jest zbilansowana, masz prawidłowe nawyki żywieniowe, prowadzisz aktywność fizyczną ukierunkowaną na redukcję cellulitu to z pomocą w walce z nieestetycznymi zmianami przychodzi nowoczesna kosmetologia. Są to zarówno zabiegi kosmetyczne i medestetyczne dla skóry objętej cellulitem oraz pielęgnacja domowa kosmetykami dedykowanymi do walki z tym problemem. Pomocne będą również domowe zabiegi poprawiające mikrokrążenie w skórze, ale po kolei.

JAKIE ZABIEGI NA CELLULIT?

Profesjonalne zabiegi na cellulit. Jakie wybrać? Czytaj na blogu kosme.pl

Oferta profesjonalnych zabiegów na cellulit jest szeroka. Na rynku kosmetycznym do wyboru mamy te bardziej jak i te mniej inwazyjne. Krótko przedstawimy popularne zabiegi, które mogą nam pomóc zwalczyć cellulit.

Jednym z takich zabiegów jest zabieg HIFU, w którym wykorzystywane są urządzenia emitujące wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową High Intensity Focused Ultrasound. Zabieg nie bez powodu nazywany jest liftingiem ciała bez skalpela i wybierany jest do zwalczania większych depozytów tkanki tłuszczowej i najbardziej opornego cellulitu. Fale emitowane przez głowicę prowadzą do rozbijania i upłynniania tkanki tłuszczowej, która następnie przemieszczana naczyniami limfatycznymi i w procesach fizjologicznych, wydalana jest z organizmu.

Skutecznym zabiegiem będzie kriolipoliza, która do walki z komórkami tłuszczowymi wykorzystuje technologię chłodzenia. Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej pod wpływem zimna, a w efekcie zmniejszenia cellulitu, jest całkowicie nieinwazyjnym zabiegiem. Urządzenie zasysa skórę z nadmierną tkankę tłuszczową i chłodzi ją przez około godzinę. Redukcję tłuszczu zobaczymy około 3 miesiące po zabiegu.

Kolejna technologia, który pomoże zredukować pomarańczową skórkę to fale radiowe. Polegają one na głębokim, ale kontrolowanym podgrzewaniu podskórnych warstw tłuszczu i przyspieszania mikrokrążenia, powodując drenaż złogów tłuszczu przez układ limfatyczny, dzięki czemu cellulit ulega zmniejszeniu.

Do bardzo skutecznych metod redukcji cellulitu, ale bardziej inwazyjnych, należą mezoterapia igłowa i lipoliza iniekcyjna. Terapie bazują na iniekcji, czyli wstrzykiwaniu substancji przyspieszających rozpad komórek tłuszczowych np. fosfatydylocholiny, l-karnityny czy kofeiny.

Nie sposób nie wspomnieć też o zabiegach z wykorzystaniem lasera. Laserowe usuwanie cellulitu, nazywane też lipolizą/liposukcją laserową, polega na wykorzystaniu fal laserowych o odpowiednich długościach, co prowadzi do rozpuszczania tłuszczu, ale też co ważne przerwania łącznotkankowych przegród ciągnących skórę i tworzących właściwy cellulit.

Jeżeli szukasz nieinwazyjnego zabiegu to możesz zdecydować się na body wrapping. Nie jest to co prawda tak skuteczna metoda jak te wymienione powyżej, ale będzie działała w przypadku lekkich postaci cellulitu, w profilaktyce antycellulitowej lub wspomagająco w przypadku korzystania z innych, bardziej zaawansowanych metod. Zabieg body wrappingu polega na wykorzystaniu preparatów redukujących cellulit i zastosowaniu okluzji w celu zwiększenia mikrokrążenia i efektywniejszej absorpcji substancji aktywnych.

Wykorzystywane są do tego celu specjalne bandaże do body wrappingu nasączone substancjami dedykowanymi do redukcji tkanki tłuszczowej, ale co ważne zabieg ten możesz również wykonywać również w domu przy użyciu zwykłej folii. Warto jednak skorzystać z zabiegu w gabinecie, gdzie wykorzystywane są bardziej skoncentrowane preparaty, a dodatkowo zabieg połączony będzie z masażem antycellulitowym.

KOSMETYKI ANTYCELLULITOWE

Kosmetyki antycellulitowe. Czy są skuteczne i jakie wybrać? Blog kosmetyczny kosme.pl

W walce z tym problemem z pomocą przychodzą nam kosmetyki antycellulitowe. Takie produkty w swoim składzie zawierają substancje, które będą przyspieszały spalanie tłuszczu, usprawniały krążenie krwi, poprawiały jędrność i elastyczność czy też zmiękczały skórę. Czy kosmetyki antycellulitowe są skuteczne? Tak, ale jednocześnie nie oznacza to, że są panaceum na cellulit. Domowe kosmetyki samodzielnie nie zwalczą całkowicie tego problemu, ale pomogą w jego redukcji i zapobiegną nasileniu się zmian skórnych. Kosmetyki zwalczające cellulit są ważnym elementem terapii antycellulitowej uzupełniającym nasze inne działania jak zmiana stylu życia (dieta, aktywność fizyczna) i profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Ponadto podobnie jak zabiegi, kosmetyki zadziałają na objawy, ale nie zlikwidują przyczyn, dlatego równolegle do ich stosowania musisz ustalić co powoduje cellulit u ciebie, znaleźć i zlikwidować przyczynę np. wyregulować hormony lub rozpocząć leczenie w przypadku problemów z układem krążenia.

Składniki aktywne na cellulit

W kosmetykach na cellulit wykorzystywane są często następujące składniki aktywne:

  • kofeina
  • L-karnityna
  • ekstrakt z nostrzyka
  • ekstrakt z bluszczu
  • ekstrakt z ananasa
  • olejki eteryczne (np. cynamonowy, imbirowy, pomarańczowy, grejpfrutowy)
  • ekstrakt z guarany
  • ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej
  • ekstrakt z pokrzywy indyjskiej
  • ekstrakt z arniki
  • ekstrakt ze skrzypu
  • ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego
  • algi zielone i brunatne

Poznaj domowe kosmetyki polecane na cellulit

Na rynku kosmetycznym do wyboru mamy różne kosmetyki antycellulitowe. Wśród sklepowych półek najczęściej znajdziemy kremy i balsamy, maski oraz peelingi redukujące skórkę pomarańczową. Najskuteczniejsze kosmetyki polecane w walce z cellulitem to profesjonalne preparaty, odpowiedniki kosmetyków gabinetowych, dedykowane do pielęgnacji domowej. Są nie tylko uzupełnieniem kuracji gabinetowej, ale mogą stanowić element codziennej pielęgnacji skóry objętej cellulitem.

Od czego polecamy zacząć? Wypróbuj kremy z L-karnityną zwalczające miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej oraz cellulit.

Przykładem takich produktów jest linia Bodyshock marki Mesoestetic. Producent oferuje trzy domowe kosmetyki: krem do ciała na dzień Total Reducer, krem do ciała na noc Night Reducer oraz żel rozgrzewający do stosowania miejscowego Local Reducer.

Krem na dzień Total Reducer, którego skład jest oparty o ekstrakt z ostropestu plamistego, nostrzyk, kofeinę i L-karnitynę, pobudza mikrokrążenie i co ważne zapobiega zatrzymywaniu się wody w skórze. Dodatkowo zwiększa elastyczność i jędrność skóry.
Krem na noc Night Reducer zawiera substancje czynne jak ekstrakt z planktonu, chlorella i L-karnityna. Stosowany regularnie przed snem silnie aktywuje metabolizm komórkowy w nocy, wygładza nagromadzone guzki tłuszczowe i pomaga w remodelowaniu sylwetki.
Krem rozgrzewający Local Reducer o żelowej konsystencji to połączenie wąkrotki azjatyckiej, L-karnityny, kofeiny i pokrzywy indyjskiej. Stosuje się go raz dziennie wspomagająco jako wzmocnienie terapii wyszczuplającej i antycellulitowej wymienionymi już kremami na dzień i na noc. Jest to żel z efektem termicznym, a jego zadaniem jest redukcja nagromadzonych miejscowo guzków tłuszczowych, w miejscach uciążliwych i szczególnie trudnych podczas odchudzania jak pośladki, biodra i brzuch.

Stosuj regularnie wszystkie trzy preparaty, rano i wieczorem, a miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa i cellulit zostaną zredukowane. Pamiętaj, że pielęgnację kosmetykami zawsze należy połączyć z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Wtedy osiągniesz najlepsze efekty, a zadaniem kremów będzie redukcja tkanki tłuszczowej tam, gdzie nie możesz jej "spalić" w wyniku treningów.

Kolejną propozycją jest balsam zwalczający cellulit i redukujący nadmiar tkanki tłuszczowej Anticellulite & Body Shaping marki Mesoboost. Preparat wykorzystuje synergię 3 składników, a raczej kompleksów substancji aktywnych. Ich liczba jest naprawdę imponująca, dlatego wymienimy tylko wybrane, jak dobrze znaną karnitynę, kofeinę, wąkrotę azjatycką i eskuliny, guaranę oraz mniej medialne, ale bardzo skuteczne ekstrakty z traganka, nawłoci czy ruszczyka. Bardzo ważnym składnikiem balsamu jest mirycetyna, nowoczesna substancja działająca na metabolizm i procesy różnicowania adipocytów, w efekcie istotnie wpływająca na ograniczenie magazynowania tłuszczu oraz rozkład już istniejących komórek tłuszczowych. Mirycetyna wg badań redukuje lipogenezę (-64%), adipogenezę (-63%) i pobudza lipolizę (x 11,7). Balsam nie tylko sprawdzi się w walce z cellulitem na udach, pośladkach i brzuchu, ale pomoże wymodelować całą sylwetkę.

Jeżeli oprócz cellulitu borykasz się również z problemem rozstępów powinien cię zainteresować lipolityczny krem do ciała Purles 141. Jego głównym składnikiem jest innowacyjny Lipout™, który przyspiesza proces termogenezy i spalanie tłuszczu w tkance podskórnej, zapobiegając uporczywym nawrotom pomarańczowej skórki. Działanie wyszczuplające kremu wspomaga dobrze znana i przebadana Centella Asiatica (wąkrota azjatycka). Jak wspomnieliśmy zadaniem tego kremu jest również oddziaływanie na rozstępy, a za to odpowiada w preparacie hydramina. Z kolei kolagen morski i elastyna morska zapewniają efekt liftingu.

Ciekawą propozycją są naturalne kosmetyki na cellulit polskiej marki Mokosh Cosmetics. Mowa tu o linii ICON Wanilia z tymiankiem opartej o naturalne ekstrakty botaniczne i oleje dedykowane do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem wodnym i tłuszczowym. Preparaty dodatkowo pomagają zmniejszyć obrzęki nóg i świetnie oczyszczają skórę. Trzy naturalne kosmetyki: peeling, masło oraz balsam do ciała, nie tylko skutecznie zaopiekują się twoją skórą, ale wprowadzą cię również w niesamowity nastrój za sprawą wyrazistego zapachu tymianku ze szczyptą wanilii.

Kompleksową pielęgnację na cellulit zapewni również zestaw antycellulitowych kosmetyków do ciała Pina Colada Body Antycellulit polskiego producenta Apis Professional. Trzy tropikalne kosmetyki z liofilizowanymi ananasami: peeling, koncentrat oraz krem, zapewnią skuteczną terapię antycellulitową, posiadają działanie lipolityczne, drenujące i przeciwobrzękowe, dlatego świetnie zadziałają zarówno na cellulit tłuszczowy i wodny.

W składzie oprócz liofilizowanych ananasów, znajdziemy wyciągi roślinne z guarany, bluszczu (Hedera Helix Folium) i nostrzyka (melilot), stanowiących bogate źródło składników aktywnych na cellulit, "spalanie tłuszczu" i ujędrniających: guaraniny i alkaloidów, teobrominy i teofiliny, adeniny, kwasu chlorogenowego i kwasu kawowego, hederyny, terpenów, tanin, skrobi, tłuszczów oraz flawonoidów i saponin, które działają synergistycznie wobec kofeiny. Pielęgnację uzupełniają ekstrakty z korzenia imbiru i kokosa oraz alg. Seria nie tylko skutecznie pomoże w redukcji cellulitu, ale również ujędrni, wygładzi i nawilży skórę, a jej dodatkowym atutem jest relaksujący, tropikalny zapach pina colady.


W artykule opisaliśmy wybrane kosmetyki antycellulitowe. Jeżeli chcesz zapoznać się z naszą pełną ofertą domowych kosmetyków na cellulit, odwiedź kategorię kosmetyki na cellulit w naszym sklepie kosme.pl.


Profesjonalne kosmetyki na cellulit

Wymienione wyżej preparaty to skuteczne kosmetyki antycellulitowe przeznaczone do pielęgnacji domowej. Są to albo, jak w przypadku serii Pina Colada marki Apis, odpowiedniki preparatów gabinetowych tyle, że w mniejszych pojemnościach (czyli posiadają identyczny skład jak profesjonalne kosmetyki do zabiegów kosmetycznych), albo kosmetyki stworzone wyłącznie z myślą o pielęgnacji domowej, jak przypadku Mesoestetic, Mesoboost, czy Purles. Niemniej, za wszystkimi tymi produktami stoją producenci specjalizujący się w produkcji kosmetyków do profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, dlatego produkty tych marek gwarantują wysoką skuteczność.


Jeżeli czytasz ten wpis, a jesteś profesjonalistą z branży kosmetycznej, zapraszamy cię również do sprawdzenia oferty naszej hurtowni kosmetycznej kosmepro.pl, gdzie znajdziesz bogatą ofertę profesjonalnych produktów do zabiegów antycellulitowych w gabinecie: profesjonalne kosmetyki na cellulit.


Suplementy diety na cellulit

Jeżeli chcesz, aby terapia antycellulitowa była jeszcze skuteczniejsza możesz wspomóc walkę z cellulitem odpowiednią suplementacją. Polecamy szczególnie naturalne suplementy diety renomowanej marki Super Diet. Są to gotowe preparaty do spożycia bazujące na 100% naturalnych wyciągach z ziół i sokach owocowych pochodzących z rolnictwa ekologicznego. Przede wszystkim powinien cię zainteresować produkt Cellimine Slimming Bio - suplement wspomagający wyszczuplanie i redukcję cellulitu, wykorzystujący synergię działania ekstraktu brzozy brodawkowej, wiązówki, zielonej herbaty, liści winogron i octu jabłkowego, który stymulując organizm pomoże zniwelować nieestetyczną pomarańczową skórkę, zapewnia oczyszczanie i detoks organizmu, w tym oczyszczanie skóry z nadmiaru zalegającej wody i toksyn oraz pobudzi mikrokrążenie i przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.

Jeżeli Twoim problemem jest cellulit wodny to powinien cie zainteresować suplement diety Fluidilége Lekkie nogi, który pomaga osobom z problemami krążenia w nogach. Kompozycja: winorośli właściwej, czerwonych winogron, oczaru wirginijskiego, myszopłochu kolczastego, miłorzębu dwuklapowego, leszczyny, nostrzyka, żurawiny i czarnej porzeczki poprawia krążenie w nogach, redukuje uczucie ciężkości i obrzęk nóg.

Marka Super Diet posiada również w ofercie suplement Actimincyl Fat Burner Spalanie tłuszczu, który może być pomocny szczególnie dla osób, które posiadają cellulit tłuszczowy. Preparat bazujący na 6 składnikach roślinnych: Kola, Guarana, Algi brunatne, Zielona herbata, Yerba Mate i Zielona kawa, wspiera odchudzanie i kontrolowanie masy ciała, a przyspieszając spalanie tłuszczu wspomaga i istotnie uzupełnia kurację antycellulitową.

Producent zaleca poprzedzenie każdej suplementacji wspomagającej wyszczuplanie, w tym antycellulitowej, niezależnie czy wybierzesz Cellimine Slimming, Fluidilége, czy Actimincyl Fat Burner, kuracją suplementem Drainaflore Detox Bio, który ma za zadanie przygotować organizm do kuracji. Drainaflore Detox to oczyszczający i detoksykujący suplement wspomagający pracę wątroby, układu pokarmowego, nerek, płuc i skóry, czyli organów, które są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i zwiększą skuteczność kuracji wyszczuplającej.

DOMOWE SPOSOBY NA CELLULIT

Oprócz odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, istnieją również inne sposoby na walkę z cellulitem, które możemy sami zastosować w domowym zaciszu. Aby zredukować nieestetyczną skórkę pomarańczową, możesz w domu wykonywać zabiegi szczotkowania ciała, zabiegi bandażami tzw. body wrapping, czy masaże.

1. Szczotkowanie ciała „na sucho”.

To jeden z popularniejszych i najprostszych domowych zabiegów na widoczny cellulit, działa podobnie do peelingu. Polega na szorowaniu ciała, a zwłaszcza dotkniętych cellulitem miejsc ruchami (posuwistymi lub kolistymi zależnie od miejsca) za pomocą szczotki lub rękawicy. Masowanie ciała szczotką pomaga likwidować obrzęki limfatyczne, poprawia ukrwienie skóry, a lepsze krążenie zwiększy także wchłanianie substancji aktywnych z aplikowanych po szczotkowaniu kosmetyków antycellulitowych. Dodatkowo poprawi wygląd skóry złuszczając martwy naskórek i wygładzając skórę. Szczotkowanie można wykonywać na sucho, jak i na mokro. Sucha szczotka jest twardsza i ostrzejsza, zaś po zmoczeniu jej działanie jest łagodniejsze – idealne dla osób o wrażliwszej skórze. W przypadku kuracji na cellulit polecamy szczotkowanie ciała na sucho.

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości szczotki do masażu ciała marek Mokosh i Noble Cosmetic. Obie są wykonane z naturalnego włókna agawy i wysokiej jakości drewna bukowego, któremu niegroźny jest kontakt z wodą.

2. Body wrapping

Body wrapping wspomoże kurację antycellulitową. Okluzja i miejscowe podniesienie temperatury ciała poprawią krążenie i przyspieszą wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków. Ale skuteczność body wrappingu zależy przede wszystkim od jakości zastosowanych kosmetyków, bo to one wykonują główne zadanie, a metoda body wrappingu ma je tylko wspomóc, aby dały z siebie naszej skórze wszystko co mają najlepsze.

W domowych warunkach body wrapping można wykonać poprzez ciasne owinięcie dotkniętych cellulitem partii ciała folią po nałożeniu preparatów antycellulitowych. Warto dodatkowo przykryć się np. kocem, aby wytworzone ciepło pozwoliło lepiej wniknąć składnikom aktywnym w głąb skóry. Jeśli chodzi o kosmetyki do body wrappingu, to należy najpierw zaaplikować na skórę serum, a na to maskę. Wybierz jeden z preparatów, które opisaliśmy już we wcześniejszej części artykułu.

Jaka folia do body wrappingu - owijania ciała? W internecie można znaleźć porady, że odpowiednia będzie zwykła folia spożywcza. Teoretycznie tak, ale w praktyce odradzamy ją z kilku powodów. Po pierwsze folia spożywcza jest zwykle wąska, po drugie jest cienka i łatwo ją rozerwać, po trzecie ślizga się po nałożeniu na skórę, która jest posmarowana preparatem. Dlatego do body wrappingu w domu polecamy folię stretch, która jest szersza, grubsza i przez to wytrzymalsza oraz mniej podatna na uciążliwe przesuwanie się na skórze. W sklepie kosme.pl nie posiadamy takiej folii, ale prowadzimy również hurtownię kosmetyczną kosmepro.pl, gdzie online możesz zakupić taką samą folię, jakiej kosmetyczki używają w gabinetach, znajdziesz ją pod tym linkiem: folia stretch do body wrappingu.

Body wrapping bandażami

Wiele osób w ramach domowej pielęgnacji coraz częściej wybiera profesjonalne bandaże na cellulit. Są to gotowe bandaże termoaktywne nasączone wysokoskoncentrowanymi preparatami. Posiadamy w swojej ofercie bandaże modelujące do ciała Shape Architect marki Bielenda Professional. Za działanie wyszczuplające odpowiada w nich l‑karnityna, kofeina oraz ekstrakt z guarany, a jędrną i elastyczną skórę, zyskamy za sprawą kolagenu, żeńszenia, wąkroty azjatyckiej, alg morskich i ekstraktów m.in. z aloesu i bluszczu.

Linia zawiera zestaw kosmetyków umożliwiający kompleksowe wykonanie body wrappingu, włącznie z przygotowaniem skóry peelingiem na bazie kwasów i wyciszenie skóry po zabiegu modelującym i antycellulitowym balsamem do masażu ciała. Do wyboru są dwa bandaże modelujące: z efektem krio, czyli tzw. bandaże zimne oraz z efektem termicznym, czyli tzw. bandaże rozgrzewające. Bandaże z efektem termicznym będą skuteczniejsze, ale nie każdy może je stosować z powodu żylaków czy innych problemów naczyniowych. Dlatego jeżeli zdecydujesz się na ten zabieg w gabinecie, kosmetyczka zaproponuje ci zimne bandaże, jeżeli posiadasz problemy naczyniowe, a rozgrzewające, gdy nie cierpisz na schorzenia układu krążenia.

3. Masaż ciała

Kolejnym zabiegiem jest dobrze nam wszystkim znany masaż. Możemy go wykonać używając oliwek, bądź balsamów z dodatkiem składników antycellulitowych. Jest to najlepszy domowy sposób na skuteczny drenaż limfatyczny. Techniki masażu ciała to obszerny temat. Poruszymy go w jednym z kolejnych wpisów już wkrótce. Czytaj nasz blog i obserwuj nasze social media #kosmepl, aby tego nie przegapić.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

Purles 141 Lipolytic Cream Lipolityczny Krem do Ciała 200 ml

Purles 141 Lipolytic Cream Lipolityczny Krem do Ciała 200 ml

175,00 PLN brutto
87,50 PLN / 100ml brutto
Peeling solny do ciała Mokosh ICON Wanilia z tymiankiem 300 g

Peeling solny do ciała Mokosh ICON Wanilia z tymiankiem 300 g

Cena regularna: 129,99 PLN brutto119,59 PLN bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 116,99 PLN
39,86 PLN / 100g brutto
Masło do ciała Mokosh ICON Wanilia z tymiankiem 120 ml

Masło do ciała Mokosh ICON Wanilia z tymiankiem 120 ml

Cena regularna: 129,99 PLN brutto119,59 PLN bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 116,99 PLN
Specjalistyczny balsam antycellulitowy Mokosh ICON Wanilia z tymiankiem 180 ml

Specjalistyczny balsam antycellulitowy Mokosh ICON Wanilia z tymiankiem 180 ml

Cena regularna: 159,99 PLN brutto147,19 PLN bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 143,99 PLN
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1284 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
Wszystko super, kontakt ze sklepem jak i termin realizacji szybki.
2024-03-17
Krem, za który zapłaciłam prawie 150 zł przyszedł z terminem ważności 6 miesięcy.
pixelpixelpixelpixel