Jak pozbyć się obrzęków pod oczami?
Obrzęki pod oczami niezbyt korzystnie wpływają na nasz wygląd. Pojawienie się cieni oraz opuchlizny pod oczami, potocznie nazywanej workami czy obrzękami pod oczami dodaje nam lat i ma negatywny wpływ na nasz wizerunek. Z ich powodu wyglądamy na osoby starsze i bardziej zmęczone, a nawet smutne. Co robić, by pokonać ten problem? Czy jedyną szansą na zamaskowanie obrzęków jest mocny makijaż, kryjący korektor pod oczy? Nie! Oto kilka prostych sposobów, dzięki którym uciążliwe obrzęki pod oczami staną się mniej widoczne.
Skąd biorą się obrzęki wokół oczu?
Zanim dowiemy się, w jaki sposób walczyć z obrzękami, warto dowiedzieć się, w jakich okolicznościach one powstają. Często za ich pojawienie się odpowiada nasz styl życia – stres, brak odpowiedniej ilości snu oraz nieodpowiednia dieta. Obrzęki pod oczami mogą też powstawać w chwili, gdy w naszym organizmie zachodzą skomplikowane zmiany hormonalne oraz wtedy, gdy w naszym organizmie gromadzi się zbyt wiele płynów. Na tego typu problemy mogą mieć wpływ i inne problemy ze zdrowiem, np. problemy związane z pracą tarczycy, zaburzenia hormonalne oraz niedobory poszczególnych składników odżywczych.
Powyższe czynniki wpływają negatywnie na cały nasz organizm i na cały organ jakim jest skóra. A dlaczego tak wyraźnie objawiają się w okolicach oczu? Budowa skóry wokół oczu jest inna nie tylko od budowy skóry ciała ale także znacznie różni się od skóry naszej twarzy. Skóra w okolicach oczu jest znacznie cieńsza, nie posiada gruczołów łojowych i gromadzi o wiele mniej gruczołów tłuszczowych. Z tej przyczyny jest bardziej narażona na powstanie zmarszczek lub zastoje limfatyczne, które są odpowiedzialne za powstawanie uciążliwych dla nas opuchlizn pod oczami. Jedną z przyczyn zastojów limfatycznych w okolicach oczu jest spadek napięcia mięśnia okrężnego oka, co w konsekwencji prowadzi do pogorszenia odpływu chłonki (limfy), czyli płynu tkankowego przepływającego przez układ limfatyczny.
Co można zrobić?
W naszych sklepie internetowym dostępne są liczne kosmetyki, dzięki którym walka z obrzękami staje się łatwiejsza. Warto skupić się nie tylko na maskowaniu problemu, ale i na walce z jego przyczynami. Co można zrobić? By poprawić swój wygląd, nie trzeba wiele. W wielu przypadkach sukces gwarantuje wprowadzenie kilku prostych zmian w swym stylu życia. Podstawa to odpowiednia ilość snu, w trakcie którego komórki naszego organizmu mogą się zregenerować. Ważną rolę w walce z obrzękami pod oczami odgrywa też codzienna pielęgnacja skóry, a przede wszystkim jej dokładne oczyszczanie. Warto stosować profesjonalne kosmetyki do demakijażu, gdyż dzięki nim przed snem możemy pozbyć się resztek makijażu oraz innych zanieczyszczeń. Efekt? Nasza skóra będzie mogła się w nocy skuteczniej regenerować, co z pewnością przyczyni się do poprawy jej wyglądu. W redukcji brzęków wokół oczu pomocne będą kosmetyki poprawiające mikrocyrkulację skóry. Lepsze mikrokrążenie to mniejsze zastoje limfatyczne, szybsze oczyszczanie skóry z toksyn, a w efekcie mniejsze "worki pod oczami".
A co z dietą? Dieta a worki pod oczami.
Dieta może w znacznym stopniu wpływać na nasz wygląd. Obrzęki pod oczami często mogą pojawiać się z tak błahego powodu, jakim jest … nadmiar soli w codziennym menu. Im szybciej ograniczymy tę przyprawę, tym lepiej i dla naszego wyglądu, i dla naszego zdrowia. Czym ją zastąpić? Kurkumą oraz aromatycznymi ziołami, takimi jak bazylia, tymianek lub oregano. Włączenie do diety zielonych warzyw, mogących chronić naszą skórę przed procesem starzenia się, to kolejna decyzja, której z pewnością nie pożałujemy. Wypijanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia również jest sprawą bardzo ważną. Chronimy dzięki temu skórę przed przesuszeniem, a tym samym przed osłabieniem. Woda, ziołowe napary, owocowe i warzywne koktajle – oto nasi sojusznicy w walce o zdrową skórę.
Zabiegi pod oczy na obrzęki
Domowe sposoby na worki pod oczami
Co jeszcze można zrobić? W walce z obrzękami pod oczami pomogą nam proste zabiegi kosmetyczne. Okłady ze świeżego ogórka to najprostszy sposób na to, by poprawić kondycję delikatnej skóry wokół oczu. By starania o piękny wygląd przyniosły jeszcze lepsze efekty, warto też pamiętać o tak prostej czynności, jaką jest delikatny masaż skóry wokół oczu. Zabieg taki można połączyć z wcieraniem kremu – najlepiej takiego, który powstał z myślą o pielęgnacji skóry wokół oczu.
Zabiegi kosmetyczne na obrzęki wokół oczu w gabinecie kosmetycznym
W ofertach gabinetów kosmetycznych zabiegów niwelujących obrzęki pod oczami jest wiele. Są to zabiegi różniące się metodologią, o różnej skuteczności. Dlatego nie skupimy się tutaj, na konkretach. Warto poszukać w wswojej okolicy dobry salon kosmetyczny, w którym kosmetolog lub kosmetyczka po obejrzeniu skóry dobiorą odpowiednie zabiegi. W zależności od stopnia zaawansowania obrzęków pod oczami pomocne mogą być zabiegi podstawowe jak ultradźwięki, fale radiowe (RF), masaż lub bardziej zaawansowane i inwazyjne jak mikronakłuwanie, radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU, endermologia, mezoterapia igłowa czy karboksyterapia. W bardzo zawansowanych przypadkach konieczna może być wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie lekarz może wykonać zabieg niciami liftingującymi PDO czy nawet przeszczep tkanki tłuszczowej.
Kosmetyki na obrzęki pod oczami
Krem na obrzęki pod oczami powinien posiadać lekką konsystencję np. żelową, nie powinien być ciężki, tłusty. Temat ten poruszaliśmy już na naszym blogu w artykule "Krem na worki pod oczami. Jak pozbyć się worków pod oczami?". Wymieniliśmy tam choćby składniki aktywne jak wyciąg z arniki, miłorzębu japońskiego oraz bluszczu, które posiadają właściwości przeciwobrzękowe i rozjaśniające. Krem niwelujący worki pod oczami, zaleca się przechowywać w lodówce i aplikować go na zimno, co przyspieszy zmniejszenie opuchlizny. Likwidacja worków pod oczami to nie takie łatwe zadanie i pielęgnację kremem można wzmocnić innymi preparatami. Nasza skóra podobnie jak cały organizm regeneruje się w nocy, dlatego warto zaaplikować na noc odpowiednie serum lub koncentrat pod oczy dedykowane na obrzęki, a aby wzmocnić ich działanie, warto bezpośrednio po ich aplikacji nałożyć odpowiednią maseczkę pod oczy. Przy doborze preparatów pod oczy należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy producent zaleca ich stosowanie na okolice oczu. Jak już pisaliśmy, skóra wokół oczu jest cienka i wrażliwa, łatwo ją podrażnić. Co więcej nieodpowiedni kosmetyk przy nieostrożnej aplikacji może zaszkodzić nawet naszej gałce ocznej. Dlatego aby zmniejszyć to ryzyko stosujmy tylko oryginalne, bezpieczne i rekomendowane kosmetyki pod oczy. Dobrym wyborem będą maseczki pod oczy w formie nasączonych preparatem (serum) płatków. W ich przypadku ryzyko, że substancje z serum przedostaną się do oka jest o wiele mniejsze.
Walka z obrzękami wokół oczu nie musi być trudna. Regularnie wykonywane zabiegi kosmetyczne, zdrowa dieta oraz odpowiednia ilość wypoczynku to najprostsza recepta na to, by szybko i skutecznie rozwiązać ten problem.
KOD RABATOWY Kosmetyki na obrzęki pod oczami
Dziękujemy, że czytasz porady na naszym blogu kosmetycznym. Pragniemy Cię za to wynagrodzić. Przekazujemy Tobie kod rabatowy uprawniający do zniżki 10% na kosmetyki pod oczy dedykowane do walki z obrzękami wokół oczu (po kliknięciu kod zostanie aktywowany automatycznie): WORKI POD OCZAMI - KOD RABATOWY 10%