
Blog

Maska dla cery z problemami naczynkowymi Apis Professional Couperose-Stop z witaminą C, kiwi, cytryną, dziką różą i miłorzębem japońskim, poj. 200 ml, do zabiegów dla cery z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień.
Kremowa maska na naczynka Apis Couperose-Stop jest niezwykle bogata w witaminę C. Została oparta o ekstrakt z kiwi, cytryny, dzikiej róży i miłorzębu japońskiego. Bogaty skład substancji biologicznie aktywnych komplementarnie wzmacnia ścianki naczynek krwionośnych, a zarazem uelastycznia je chroniąc przed pękaniem i polepsza ich ukrwienie. Maska na naczynka Apis skutecznie łagodzi podrażnienia, skóra twarzy jest mniej zaczerwieniona.
Apis Couperose-Stop z witaminą C to profesjonalna maska dla salonów kosmetycznych do zabiegów dla cery z problemami naczynkowymi (z rozszerzonymi, pękającymi naczynkami krwionośnymi). Można ją stosować zarówno z innymi produktami Couperose-Stop lub łączyć z innymi liniami.
Ekstrakt z kiwi to bogate źródło witaminy C, posiadający silne właściwości przeciwrodnikowe. Stymuluje powstawanie włókien kolagenowych, dlatego posiada właściwości ujędrniające, regenerujące i wygładzające naskórek.
Wyciąg z dzikiej róży (INCI: Rosa Canina Fruit Extract, Dog Rose Fruit Extract) - stosowany w kosmetykach odżywia i regeneruje komórki skóry, wspomaga syntezę kolagenu, poprawia napięcie skóry i wygładza mikrozmarszczki, nawilża i chroni skórę przed utratą wilgoci.
Witamina C, czyli kwas L - askorbinowy, nazywana "witaminą młodości".
Posiada silne właściwości antyoksydacyjne, rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, wzmacnia naczynia krwionośne zapobiegając ich pękaniu, delikatnie złuszczając spłyca drobne zmarszczki. Ma zastosowanie w kosmetykach na naczynka, kosmetykach przeciwstarzeniowych (anti-aging) oraz w kosmetykach na przebarwienia.
INCI to skrót od International Nomenclature of Cosmetic Ingredients, co w tłumaczeniu na język polski oznacza Międzynarodowe nazewnictwo składników kosmetyków.
Podane składy mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie. Pełny skład INCI podany jest zawsze na opakowaniu produktu.
Woda (Aqua, Water) - w kosmetykach nawilża, rozpuszcza inne składniki, w tym substancje aktywne, chroni skórę przed wysuszeniem.
Olej mineralny, parafina ciekła (łac. Paraffinum Liquidum) - emolient (tzw. tłusty) jako składnik kosmetyków jest wykorzystywany w celach ochronnych przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi (zanieczyszczenia, bakterie) i przed nadmiernym odparowywaniem wody, ponieważ tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną (film), stanowiącą barierę między skórą a środowiskiem zewnętrznym. Jako składnik kosmetyku pełni również rolę rozpuszczalnika dla innych składników hydrofobowych (nie lub słabo rozpuszczalnych w wodzie). Składnik niepożądany dla niektórych typów cery, ponieważ może zatykać pory.
Emulgator (składnik kosmetyków umożliwiający powstanie emulsji np. kremu, mleczka, balsamu).
Gliceryna - w kosmetykach stosowana z uwagi na właściwości nawilżające oraz zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka (pełni rolę promotora wchłaniania, sorpcji, przenikania), ułatwiając transport innych składników aktywnych w głębsze warstwy skóry.
Karbomer - zagęstnik stosowany w celu poprawienia konsystencji preparatów kosmetycznych (zwiększa lepkość).
Kolagen, w kosmetykach mikrokolagen utrzymuje wysoki stopień nawilżenia skóry, wygładza mikrozmarszczki (wypełnia od środka zmarszczki i bruzdy mimiczne), ujędrnia i napina skórę, poprawia jej strukturę i sprężystość zapobiegając jej wiotczeniu. Koryguje rysy twarzy poprzez wzmocnienie włókien osłabionych procesem starzenia się lub przesuszeniem.
Elastyna hydrolizowana - stosowana w kosmetykach do skóry i włosów jako emolient i składnik kondycjonujący. Zwiększa elastyczność i sprężystość skóry i włosów, wykazuje działanie pośrednio nawilżające (zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni) i opóźniające oznaki starzenia.
Glukozyd kwasu L-askorbinowego, stabilna forma witaminy C.
Ekstrakt z kiwi - w kosmetykach pełni rolę składnika aktywnego.
Glikol propylenowy - substancja pochodzenia syntetycznego, jest dobrym nośnikiem dla substancji aktywnych - ma dobre właściwości wnikania w skórę. Posiada dobre właściwości nawilżające.
regulator pH
Ekstrakt z alg, wyciąg z alg - wyciąg roślinny z alg zawierający wiele substancji czynnych m.in. witaminy, ponadto mikro i makroelementy. Algi w kosmetykach wykazują szereg właściwości m. in. przeciwdziałają wolnym rodnikom, nawilżają, działają przeciwzapalnie i bakteriostatycznie, poprawiają mikrokrążenie, tworzą powłokę ochronną skóry.
Sól sodowa kwasu hialuronowego (Hialuronian sodu) - posiada właściwości hydrofilowe przez co tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę, ograniczając transepidermalną utratę wody, w efekcie czego zapewnia optymalne nawilżenie.
Sól morska.
Wyciąg z miłorzębu japońskiego - bogaty w polifenole - terpenoidy (ginkgolidy, bilobalidy), flawonoidy i ich glikozydy. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwstarzeniowe (anty-aging), antyoksydacyjne, ujędrnia i zwiększa elastyczność skóry, stymuluje proces rozkładania tłuszczy stąd działa antycellulitowo, wzmacnia naczynia krwionośne - ściany naczyń krwionośnych, uelastycznia je i uszczelnia, podbudza mikrokrążenie, posiada właściwości nawilżające.
Jego zastosowanie to głównie kosmetyki anty-aging (przeciwstarzeniowe), antycellulitowe, rozjaśniających cienie pod oczami, oraz kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej.
D-pantenol (Panthenol, Dexpanthenol, Pantotenol, alkohol pantotenowy) to inaczej prowitamina B5, czyli prekursor witaminy B5, który po wniknięciu w skórę przekształca się w witaminę B5 czyli kwas pantotenowy. Dzięki swojej niskocząsteczkowej budowie łatwo wnika w głąb skóry. Składnik aktywny kosmetyków, łagodzący, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, chroni i pielęgnuje skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień.
Ekstrakt z mimozy, wyciąg z mimozy (mimoza - rodzaj roślin tropikalnych) - składnik kosmetyków wykazujący działanie przeciwstarzeniowe, nawilżające, przeciwzapalne, antybakteryjne, wzmacniające naczynka włosowate skóry.
Substancja konserwująca uniemożliwiająca rozwój i przetrwanie mikroorganizmów (bakterii, wirusów, grzybów i pleśni) w czasie przechowywania lub użytkowania kosmetyku.
Glikol kaprylowy - emolient tłusty pochodzenia naturalnego bądź syntetycznego. Ma właściwość filmotwórcze oraz jest dobrym nośnikiem dla substancji aktywnych - ma dobre właściwości wnikania w skórę.
Wyciąg z aloesu, ekstrakt z aloesu to otrzymywany z liści aloesu, skoncentrowany koktajl witamin (A, grupa B, C, E), minerałów, enzymów, wielocukrów i aminokwasów. Zapewnia skórze optymalne nawilżenie i elastyczność, poprawia ukrwienie stymulując pracę komórek, posiada właściwości przeciwzapalne, koi, łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, odżywia skórę i ma właściwości bakteriobójcze, antyseptyczne i przeciwgrzybicze, wspiera funkcje fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny.
Olej arganowy to składnik kosmetyków o wyjątkowych właściwościach, otrzymywany w wyniku tłoczenia na zimno z orzechów drzewa arganowego.
Oleja arganowy nazywany Złotem Maroka jest bogaty w witaminę E tzw. Witaminę Młodości i prowitaminę A, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, 6, i 9, posiada naturalny skwalan. Oleja arganowy wykazuje silne właściwości regenerujące, nawilżające, wygładzające, przeciwutleniające, antyseptyczne i ochronne. Pomaga w odbudowie naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry.
Olej arganowy jest delikatnym składnikiem kosmetyków o różnych zastosowaniach. Kosmetyki z olejem arganowym mają przede wszystkim właściwości regeneracyjne, odżywcze i nawilżające. Olej arganowy można stosować nawet do cery wrażliwej i alergicznej. Łagodzi objawy trądziku, alergii, łuszczycy.
Masło Shea - olej z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka. Jako naturalny składnik kosmetyków ma szerokie zastosowanie: regeneruje i odżywia skórę, przyspiesza gojenie drobnych ranek, bogaty w witaminy A i E, które odmładzają i chronią skórę przed wolnymi rodnikami, chroni skórę przed zimnem, wiatrem i mrozem, jest hypoalergiczny, dodatkowo łagodzi zmiany alergiczne (wysypki, świąd, pieczenie). Jego zastosowanie to głównie kosmetyki o zastosowaniu regeneracyjnym, przeciwstarzeniowym, nawilżającym.
Ekstrakt z awokado - składnik aktywny kosmetyków.
Wyciąg z kiełków pszenicy w kosmetykach stosowany zarówno jako składnik aktywny do pielęgnacji skóry jak i substancja pomocnicza. Jako składnik aktywny kosmetyków rozjaśnia i wygładza skórę, stosowany w większym stężeniu w kosmetykach na przebarwienia, posiada silne właściwości wybielające skórę, depigmentacyjne. Ponadto wzmacnia działanie innych substancji rozjaśniających i rozświetlających.
Ekstrakt z kiełków pszenicy to naturalny składnik roślinny, który zawiera ryboflawinę, karoten, tiaminę, niacynę, tokoferol, związki mineralne (wapnia, sodu, fosforu, potasu, magnezu, siarki, żelaza), proteiny i aminokwasy (gluten), tłuszcze i cukry.
Substancja zapachowa w kosmetyku.
Substancja łatwo wiążąca wodę, przez co posiada właściwości nawilżające skórę, w kosmetykach pełni także rolę rozpuszczalnika dla innych substancji oraz zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej w miejscach, gdzie jest na to narażona, zwykle przy ujściu butelki, przy pompce itp.
Rozpuszczalna w tłuszczach forma witaminy C.
Witamina C, zwana "witaminą młodości".
Kwas cytrynowy - alfa-hydroksykwas (AHA), w kosmetykach ma działanie złuszczające, usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę, jako substancja pomocnicza zwiększa trwałość i stabilność kosmetyku.